Akceptacja

Dobry wieczór, czy akceptujesz siebie w 100%?

Bo moim zdaniem, jednym z głównych powodów jest to, że szukamy akceptacji w świecie zewnętrznym, czyli czekamy aż inni nas zaakceptują. W ten sposób uzależniamy się od opinii innych ludzi, stajemy się niewolnikami ich słów. Każdego dnia robimy wszystko, aby być akceptowanym przez innych. Jeżeli nie mamy w sobie pewności siebie i siły, aby być sobą to wtedy możemy popaś w różne kompleksy związane z brakiem akceptacji. A zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy sprawi że, będziemy  dla siebie dobrzy, nie będziemy narzekać, nie będziemy siebie krytykować, zaczniemy doceniać swoje dokonania, zaczniemy częściej się uśmiechać i traktować siebie z życzliwością. I podejmij świadomą decyzję o zaakceptowaniu siebie takim jakim jesteś teraz, bez żadnego ” ale „. Przestań się dręczyć i obwiniać tym co było w przeszłości, zacznij Żyć tu i teraz. Czas przestać szukać akceptacji w opinii innych osób, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś kto Ciebie nie będzie akceptować i tym samym nigdy nie zaznasz spokoju. Uczucie braku akceptacji jest jednym z głównych aspektów EGO. Bo tak długo jak w siebie nie zaakceptujesz w 100% tak długo będziesz doświadczać smutku, bólu.


Podobny obraz
 A wystarczy akceptacja własnej osoby, a Świat nabiera kolorów. „

5 thoughts on “Akceptacja

  1. Nie jest łatwo zaakceptować siebie, zwłaszcza jeżeli całe życie mamy kompleksy i porównujemy się do innych (co jest domeną kobiet). Ale kiedy już zaczniemy nad tym pracować, zaczną się dziać cuda! nagle znika wystających brzuch, nogi robią się zgrabne, a ciuchy pięknie na nas leżą. Jesteśmy kobiece, szczęśliwe, pewne siebie, tryska z nas seksapil. A przecież nic się nie zmieniło – nie schudłam, nie zmieniłam koloru włosów, nie kupiłam nowych ubrań – zmieniłam podejście do siebie. To klucz do bycia pewną siebie. Szczęśliwą kobietą.

  2. Świetny post. Zgadzam się z tym. Jednak mimo wszystko to co mówią o nas inne osoby, zwłaszcza bliskie rodzina, znajomi, chłopak/dziewczyna też ma jakieś znaczenie, ponieważ jeśli oni nas wiecznie krytykują, czepiają się, rzadko bądź nigdy nie słyszymy od nich nic miłego to nasza samoocena jest niska, ale wiem, że nie można patrzeć na to co mówią inni bo często mówią to ci ludzie którzy nas nie znają ani nawet nie rozmawiali z nami.

  3. bardzo ciekawy i oryginalny blog! rowniez jakis czas temu napisalam post dotyczacy samoakceptacji 🙂
    lepiej jest zyc w milosci z samym soba, niz katowac sie i nienawidzic siebie – poza tym jak inni maja lubic nas, skoro my nawet sami siebie nie lubimy? 🙂
    pozdrawiam serdecznie, obserwuje i zapraszam! tysiatestuje.blogspot.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.